PAGE-PHP

Sakrament Małżeństwa

Dokumenty składane przez narzeczonych w kancelarii

Narzeczeni zgłaszają do kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed ślubem z następującymi dokumentami:

• świadectwo chrztu świętego z adnotacją o przyjętym bierzmowaniu (UWAGA! Ważność tego dokumentu to 6 miesięcy)
  • świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego oraz zaświadczenie z Poradni Rodzinnej
  • druki z USC do ślubu konkordatowego (UWAGA! Ich ważność to 6 miesięcy) lub odpis aktu małżeństwa zawartego w USC
  • w przypadku wdów i wdowców – metryka śmierci współmałżonka
  • Jeżeli któraś ze stron ma stwierdzenie nieważności poprzedniego małżeństwa potrzebne jest orzeczenie sądu w tej sprawie
  • dane personalne świadków: imiona i nazwisko, wiek i adres zamieszkania

Dodatkowe informacje

Podstawowa oprawa muzyczna zapewniana przez Parafię obejmuje wyłącznie okolicznościowe śpiewy liturgiczne i zagranie na organach marsza weselnego na zakończenie uroczystości.

Lecz od początku stworzenia Bóg uczynił ich mężczyzną i kobietą. Dlatego opuści mężczyzna swego ojca i matkę i połączy się ze swoją żoną; I będą dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało.

Co więc Bóg złączył, człowiek niech nie rozłącza.