PAGE-PHP

Pogrzeb katolicki

Potrzebne dokumenty

W przypadku śmierci bliskiej osoby należy w kancelarii naszej Parafii przedstawić następujące dokumenty:

• akt zgonu z USC
  • karta zgonu, część II przeznaczona dla administracji cmentarza (jeśli pochówek Zmarłego odbywa się na cmentarzu parafialnym Posada)
  • zgodę od Księdza Proboszcza, gdy ostatnie miejsce zamieszkania Zmarłego było w innej parafii

Modlitwa za zmarłych

Niezwykle ważną rzeczą i najpiękniejszą, jaką możemy zrobić dla naszych bliskich, którzy już odeszli to ofiarować im swoją modlitwę. Najdoskonalszą jest oczywiście Msza Święta. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych, ale oprócz Mszy Świętych można też zamówić Wypominki za zmarłych na cały rok. Wypominki są odczytywane w każdą niedzielę o godz. 7.45 i 9.40.

Pogrzeb katolicki

Uroczystość pogrzebu katolickiego przysługuje każdemu człowiekowi ochrzczonemu, jeśli tylko taka jest też wola najbliższej rodziny, organizującej pogrzeb.

Zawsze rodzina ma prawo wybrać sposób pożegnania swojej bliskiej osoby, która już odeszła z tego świata. Należy jednak zawsze zgłosić pogrzeb w parafii zamieszkania Zmarłego.

Wszystkie groby na naszym cmentarzu parafialnym zostały opisane w serwisie Grobonet