SINGLE-PHP

28 niedziela zwykła – 13 października 2024

Komunikaty duszpasterskie  – 28 Niedziela Zwykła – 13 października 2024 r.

1. Dziś w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Nabożeństwo fatimskie z procesją ze świecami dziś o godz. 17.30.
  3. Dziś także przypada doroczny dzień liczenia wiernych w kościele.
  4. Miesiąc październik to czas modlitwy różańcowej w naszych wspólnotach. Nabożeństwo Różańcowe od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30.
  5. W jutrzejszy poniedziałek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się kształtowaniem wiedzy i postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy się modlić szczególnie na nabożeństwie różańcowym.
  6. We wtorek, 15 października po raz kolejny będziemy przeżywać Dzień Dziecka Utraconego. W intencji rodziców, którym dziecko zmarło przed urodzeniem będziemy się modlić w czasie nabożeństwa różańcowego.
  7. W piątek, 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Tego dnia szczególny sposób módlmy się w intencji Pracowników Ochrony Zdrowia.
  8. Msza Święta w intencji ks. Ziemowita, z racji jego imienin odbędzie się w sobotę 19 października o godz. 18.00. Dobremu Bogu polecać będziemy dostojnego Solenizanta wypraszając dla Niego obfitość Bożych łask i dobrego zdrowia. Zechciejmy otoczyć Go naszymi modlitwami.
  9. W kancelarii parafialnej oraz zakrystii, przyjmujemy na wypominki roczne oraz jednorazowe. Kartki na zapisanie wypominek do pobrania na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę, 20 października ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje.
  11. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty w kwocie zł mieszkańcom z Wandalina, Stefanowa, Posady, ul. Bocznej, ul. Marcowej, Bud Wandalińskich.
  12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W przyszłą sobotę, na godz. 9.00 zapraszamy mieszkańców z ul. Paprociowej, ul. Brójeckiej, ul. Wiskickiej, ul. Esperanto, ul. Alabastrowej.
  13. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone najnowsze numery prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
  14. Intencje mszalne.
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.
12 października, 2024 by